Európai uniós védjegy
Az európai uniós védjegy az Európai Unió valamennyi tagállamára kiterjedő oltalmat biztosít, amelynek az összes tagállamban azonos a jogosultja, és amely a tagállamok mindegyikében egyidejűleg és egységesen keletkezik, illetve szűnik meg.
⊕
- + Egy nyelven benyújtott, egyetlen online bejelentéssel, kedvező költséggel, az összes jelenlegi és jövőbeni európai uniós tagállam területére egyidejűleg, egyetlen eljárásban szerezhetsz egységes oltalmat.
⊖
- - Az oltalom megszűnhet, ha akár csak egyetlen tagállamban felmerül olyan ok, amely az oltalom fennállását befolyásolja.
Legfontosabb kapcsolódó témák
Szindikátusi szerződés / Befektetői szerződés Szellemi tulajdon Közösségi formatervezési mintaAmennyiben az EU több tagállamában szeretnénk oltalmat szerezni a megjelölésünkre, védjegybejelentést nyújthatunk be az Európai Unió Szellemi Tulajdoni Hivatalához (EUIPO). Az egy nyelven benyújtott bejelentést az EUIPO megvizsgálja abból a szempontból, hogy megfelel-e az európai uniós védjegyekről szóló EU-rendeletben meghatározott feltételeknek.
A lajstromozott európai uniós védjegy alapján a jogosultnak kizárólagos joga van a védjegy használatára az EU-n belül, azaz mindenki mást eltilthat a védjegyével azonos vagy azzal az összetéveszthetőségig hasonló megjelölés használatától az árujegyzékbe tartozó azonos vagy hasonló áruk és szolgáltatások tekintetében.
Az európai uniós védjegy oltalma 10 évig tart, ezt követően további tíz-tíz éves időtartamra megújítható. Megújítás esetén az újabb oltalmi idő az előző oltalmi idő lejárati napját követő nappal kezdődik.
Ha az európai uniós védjegybejelentésedet elutasítják (vagy a védjegy oltalma később megszűnik), kérni lehet nemzeti védjegybejelentéssé átalakítani azokra az államokra nézve, ahol nem ütközik más jogokkal.
Utoljára szerkesztve: 2023. október 24.